Kadir Has Üniversitesi Ekonomi Bölümüne hoş geldiniz.

Prof. Dr. Özgür Orhangazi

Prof. Dr. Özgür Orhangazi
Bölüm Başkanı

İstatistiksel araçlar ve matematiksel yöntemler kullanarak sosyokültürel fenomenleri, bireysel ve toplumsal düzeyde karar alma mekanizmalarını inceleyen Ekonomi biliminin, dijitalleşen günümüz dünyasında, olanaklarının ve öneminin günden güne arttığını söylemek mümkündür.  Lisans (B.A) ve lisansüstü (Ekonomi M.A., Ekonomi Ph.D.) programları sunan Kadir Has Üniversitesi Ekonomi bölümünde, iktisadi olguları anlamaya ve veriler ile işlemeye yönelik analitik araçlarla donanmış, problem çözme ve eleştirel düşünce yeteneği gelişmiş bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz doğrultusunda, öğrencilerimize sunduğumuz program yalnızca matematik, iktisat teorisi, istatistiksel analiz ve ekonometri bilgisi ile sınırlı kalmayıp politik ekonomi ve iktisat tarihi bilgisini de kapsamaktadır. Eğitim stratejimiz, öğrencilerimizin alanlarında özgün ve bağımsız bir çalışma ortaya koyabilecek araçlar ve nitelikler edinmesi amacıyla, öğretim üyesi-öğrenci iletişimini destekleyen bir danışmanlık sistemi üzerine kuruludur.

Müfredatımız, öğrencilerimize geniş bir yelpazede kariyer olanakları sunmaktadır. Mezunlarımızın önemli bir kısmı kamu kurumlarında ve özel kuruluşlarda finans, danışmanlık, sanayi başta olmak üzere çok çeşitli sektörlerde iş imkanı bulmaktadır. Akademik kariyeri tercih eden mezunlarımız, Türkiye’de veya yurtdışında saygın kurumlarda lisansüstü çalışmalarını sürdürmektedir. Bölümümüzün sunduğu tüm programların eğitim dili İngilizcedir.

Öğretim üyesi kadromuz, doktoralarını, çalışma alanlarında öne çıkan, prestijli üniversitelerden almış olmaları ve uzmanlık alanlarında uluslararası düzeyde saygın bilimsel yayınlarının olması yönüyle zengin bir araştırma ve eğitim olanağı sağlamaktadır.

 

İletişim:

Prof. Dr. Özgür Orhangazi

Cibali 34083 Istanbul, Türkiye

Email: ozgur.orhangazi@khas.edu.tr

Tel: +902125336532- Dahili:1613

Faks: +902125336515