Prof. Dr. Mustafa AYDIN

Görevi

Başlangıç Bitiş Ünvanı Görev Yeri
15 Şubat 2010 - Rektör / Rector Kadir Has Üniversitesi
07 Nisan 2004 - Yönetim Kurulu Başkanı / President Uluslararası İlişkiler Konseyi

Kariyer Bilgisi

Başlangıç Bitiş Görevi Görev Yeri
15 Mart 1995 15 Aralık 1999 Uluslararası İlişkiler Bölümü Ankara Üniversitesi Yardımcı Doçent
15 Nisan 2005 31 Aralık 2005 Uluslararası İlişkiler Bölümü Ankara Üniversitesi Profesör
01 Ocak 2006 31 Aralık 2009 Uluslararası İlişkiler Bölümü TOBB ETÜ Profesör - Bölüm Başkanı
01 Ocak 2010 - Uluslararası İlişkiler Bölümü Kadir Has Üniversitesi Profesör

Eğitim Bilgileri

Eğitim Derecesi Üniversite Bölüm Tarih
Doktora Lancaster University Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi 1994
Yüksek Lisans Lancaster University Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Çalışmalar 1991
Lisans Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler 1988

İlgi Alanları

Uluslararası İlişkiler Teorileri ve Dış Politika Analizi Güvenlik, Strateji ve Jeopolitik
Türkiye dış ve güvenlik politikaları Orta Asya, Kafkaslar, Karadeniz, Orta Doğu bölge çalışmaları