KHAS Küresel Ekonomi Politik Seminerleri: Ann Pettifor

26 Ekim 2022
20:00 - 22:00
Zoom + Youtube

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi Bölümü, “KHAS Küresel Ekonomi Politik Seminerleri” başlıklı bir seriye ev sahipliği yapıyor. Bu etkinlik serisi, neoliberal küreselleşme sonrası dünya ekonomisindeki gelişmeleri analitik yönden irdeleyecek ve “sadece dünyamızı anlamakla yetinmeyen, onu değiştirmeyi de amaçlayan” uluslararası düzeyde uzman davetli sosyal bilimciler tarafından yürütülecek. 

Program boyunca iklim krizi ve yeşil dönüşüm; cinsiyet, etnik köken ve her alanda sosyal dışlanma ve eşitsizlik; küresel emek piyasaları; finansallaşma ve küresel kapitalizmin 21. yüzyılı konuları tartışmaya açılacak.

Serinin 26 Ekim Çarşamba günkü ilk etkinliğinin konuğu, Progressive Economy Forum ve Goldsmith’s College Political Economy Research Center’dan Ann Pettifor olacak. Pettifor’un “The 1% – And Its Impact On The Ecosystem: The fragility of an international financial and economic system designed to serve the interests of wealth” başlıklı konuşmasını, Türkiye saati ile 20:00’de Zoom ve Youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

Zoom ID: 882 7785 7148

KHAS Economics – Contemporary Debates: Prof. Dr. Daron Acemoğlu

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.